Przejdź do treści
Strona główna » Poradnie » Urolog

Urolog

Poradnia urologiczna

Schorzenia urologiczne to wrażliwy temat zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.. Obawiamy się przebiegu wizyty, odczuwamy wstyd. Naszym zadaniem jest zmienić to podejście i zapewnić pełen komfort podczas spotkania ze specjalistą.

Opinie Pacjentów

dr n. med. Jakub Ryszawy

Specjalizuje się w leczeniu onkologicznych schorzeń urologicznych.

Michal-Kepinski

lek. Michał Kępiński

Charakteryzuje się holistycznym podejściem do zdrowia Pacjenta.

O poradni

W poradni urologicznej zajmujemy się szczegółową diagnostyką i leczeniem takich schorzeń jak: kamica moczowa, torbiele nerek, problemy z nietrzymaniem moczu, stany przedrakowe oraz innych dolegliwości w obrębie układu moczowego. Prowadzimy indywidualne konsultacje, podczas których specjalista, oceniając ogólny stan zdrowia Pacjenta, proponuje najbardziej odpowiednią formę leczenia. W związku ze specyficznym charakterem wizyt urologicznych dokładamy wszelkich starań, aby były one w pełni komfortowe dla Pacjenta.
Jakub Ryszawy - ZnanyLekarz.pl
Michał Kępiński - ZnanyLekarz.pl
Czy wiesz, że

Posiadamy 21 poradni dla dzieci w BlueMed KIDS

w tym również urologię dziecięcą

Leczymy między innymi:

FAQ

1. Jak wygląda pierwsza wizyta u urologa?
Podczas pierwszej wizyty w gabinecie specjalista przeprowadzi pogłębiony wywiad medyczny. Na jego podstawie zleci wykonanie badań niezbędnych do postawienia odpowiedniej diagnozy. Następnie po rozpoznaniu schorzenia lekarz zaproponuje najbardziej odpowiednią formę leczenia.
2. Czym objawia się zapalenie pęcherza moczowego?
Objawy zapalenia pęcherza moczowego są bardzo charakterystyczne dla tego schorzenia. Podstawowym symptomem jest częste oddawanie małych ilości moczu, uczucie pieczenia w cewce moczowej oraz ból w okolicy miednicy.
3. Czy rak prostaty jest dziedziczny?
Obecność nowotworu prostaty w rodzinie nigdy nie oznacza 100% pewności jego wystąpienia w przypadku kolejnych pokoleń. Oczywiście, uwarunkowania genetyczne znajdują się w grupie ryzyka, natomiast nie oznaczają one od razu konieczności wystąpienia. W ramach profilaktyki pod opieką specjalisty urologa powinni znaleźć się mężczyźni, których ojcowie chorowali na nowotwór stercza w młodym wieku oraz osoby po 45 roku życia.
4. Kiedy warto iść do urologa?
Badania profilaktyczne pozwalają uniknąć wielu przykrych konsekwencji zdrowotnych. Takie badania dotyczą kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Z pewnością na wizytę u urologa powinni udać się mężczyźni, którzy ukończyli 45 rok życia oraz Ci, u których występują obciążenia genetyczne. Dodatkowo, jeżeli zaobserwowałeś u siebie objawy mogące świadczyć o chorobach układu płciowo-moczowego to również sygnał, by udać się do specjalisty.