Przejdź do treści
Strona główna » Poradnie » Laryngolog i alergolog

Laryngolog i alergolog

Poradnia laryngologiczna i alergologiczna

Nawracające anginy, bóle głowy, problemy ze słuchem, stany zapalne zatok, przewlekły katar. Brzmi znajomo? Nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty. W BlueMed diagnozujemy i leczymy schorzenia nosa, uszu, gardła i krtani, a także diagnozujemy i prowadzimy Pacjentów cierpiących na alergie.

Opinie Pacjentów

Jakub-Kwiatkowski

lek. Jakub Kwiatkowski

Laryngolog, alergolog, specjalizujący się w leczeniu dorosłych oraz dzieci.

lek. Agnieszka Marcak

Specjalista otorynolaryngologiczny, odbywała długoletnią praktykę w leczeniu dzieci i dorosłych.

O poradni

Laryngolog w sposób kompleksowy diagnozuje problemy w obrębie nosa, uszu, gardła i krtani o różnym podłożu. Gabinety BlueMed wyposażone są w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, pozwalający na wnikliwą analizę stanu zdrowia Pacjenta. Łamiemy dzięki temu stereotyp nieprzyjemnych badań laryngologicznych. U nas badamy komfortowo, z wykorzystaniem unitu laryngologicznego o modułowej budowie, pozwalającej na wykonanie wielu szczegółowych badań. Od badań endoskopowych, po płukanie uszu. Częste infekcje górnych dróg oddechowych powinny zostać tak zdiagnozowane, by wyraźnie wskazać ich przyczynę. Videofiberoskop, będący zaawansowanym technologicznie narzędziem pracy, pozwala nam na wykrycie zdecydowanej większości z nich, nawet u osób, które do tej pory unikały badań z uwagi na wady anatomiczne, czy problemy z odruchem wymiotnym. U nas leczysz się komfortowo. Uszy badamy tympanometrem. Nieżyt nosa, częste infekcje górnych dróg oddechowych często kojarzone są z alergią. W BlueMed traktujemy Pacjentów kompleksowo. Nie musisz wiedzieć, jakiego lekarza wybrać – laryngologa, czy alergologa. Obie specjalizacje posiada lek. Jakub Kwiatkowski.
Jakub Wojciech Kwiatkowski - ZnanyLekarz.pl
Agnieszka Marcak (Kudelko) - ZnanyLekarz.pl
Czy wiesz, że

Posiadamy 21 poradni dla dzieci w BlueMed KIDS

w tym również kardiologię dziecięcą

Leczymy między innymi

Cennik

FAQ

1. Co to jest tympanometr?
Tympanometr pozwala na kompleksowe badanie uszy, możemy z jego wykorzystaniem zdiagnozować np. pęknięcie błony bębenkowej, infekcję ucha środkowego, czy zanikanie odruchu strzemiączkowego. Badanie jest szybkie, trwa dosłownie kilka sekund, jest bezbolesne. Pacjent proszony jest przez ten czas o milczenie i powstrzymanie się od przełykania. Wynik otrzymujemy w postaci wydruku.
2. Utrata węchu i smaku - czy winne mogą być zatoki?
Mogą, gdyż uczucie utraty węchu i smaku ma prawo być konsekwencją toczącego się stanu zapalnego w obrębie zatok. Prawidłowo wyleczona infekcja pozwoli przywrócić prawidłowe funkcjonowanie zmysłów.
3. Czego nie lubią zatoki?
Zatoki źle czują się w klimatyzowanych przestrzeniach, gdzie jest sucho. Podobnie w miejscach mocno zanieczyszczonych. Jak można sobie pomóc? Nawilżając powietrze, ale również nawadniając się od wewnątrz. Tu zwracamy uwagę na stosowanie olejków eterycznych, warto zachować umiar, gdyż niektóre z nich potrafią wywołać reakcję alergiczną.
4. Czy za nawracające infekcje może być odpowiedzialny trzeci migdał?
W drugą stronę. To właśnie nawracające infekcje powodują przerost migdałków podniebiennych. Ich nieprawidłową budowę można rozpoznać po pojawiających się bezdechach sennych, przy niedosłuchu. Innymi z objawów są: oddychanie przez usta, trudności w oddychaniu przez nos, czy częste, nawracające infekcje ucha.
5. Jak poradzić sobie z chrapaniem?
W internecie roi się od domowych sposobów na chrapanie. Część z nich jest sensowna, inne są wręcz niebezpieczne dla zdrowia i życia. Zdarza się, że wystarczy zmiana pozycji snu, albo (uwaga!) utrata nadmiernych kilogramów, by zmniejszyć ten dyskomfort. Częstą przyczyną chrapania są niedrożne drogi oddechowe. Właściwa diagnostyka pozwoli uporać się z chrapaniem w sposób bezpieczny.
6. Jak odróżnić przeziębienie od alergii?
Nie jest to takie proste. Zwykle infekcja łączy się z gorączką, bólami mięśniowymi, zapaleniem gardła i ogólnym rozbiciem. W przypadku alergii katar jest najczęściej wodnisty, a nos swędzi. Nie jest to jednak regułą, gdyż obecnie występujące jednostki chorobowe dają sprzeczne sygnały i w domowych warunkach nietrudno o pomyłkę.