Przejdź do treści
Strona główna » Poradnie » Genetyk

Genetyk

Poradnia genetyczna

Wiele chorób, które dotykają naszych Pacjentów ma podłoże genetyczne. Zajmujemy się ich kompleksową diagnostyką. Jeżeli więc w danej rodzinie występują schorzenia, które powielane są z pokolenia na pokolenie, należy udać się do poradni genetycznej.

Opinie Pacjentów

prof. dr hab. n. med. Aleksandra Jezela-Stanek

Specjalista genetyki klinicznej, zajmująca się diagnostyką przyczyn występowania dziedzicznych jednostek chorobowych.

O poradni

Choroby genetyczne związane są z nieprawidłową budową, bądź ilością genów lub chromosomów. Często wykrywane są już zaraz po urodzeniu, a nawet w życiu płodowym, gdyż przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Do najczęstszych chorób, o których można mówić w kontekście dziedziczenia są: pląsawica Huntingtona, mukowiscydoza, zespół Downa, zespół Edwardsa, zespół Turnera, ale również dystrofia mięśniowa, niepłodność, niepełnosprawność intelektualna, czy zaburzenia wzrastania, dojrzewania i różnicowania płci. I choć choroby genetyczne nie są na ten moment uleczalne, istnieją sposoby łagodzenia ich objawów i poprawy jakości życia Pacjenta.
Aleksandra Jezela- Stanek - ZnanyLekarz.pl
Czy wiesz, że

Posiadamy 21 poradni dla dzieci w BlueMed KIDS

w tym również genetykę dziecięcą

W poradni zajmujemy się:

Cennik

W ramach poradnii genetycznej
współpracujemy z

FAQ

1. Czy badania genetyczne pozwalają na wykrycie raka?
Badania genetyczne dają nam informację o predyspozycjach, czyli tzw. informację genetyczną, którą nosimy w naszym DNA od poczęcia. Nie możemy takich danych traktować jako diagnozę bieżącego stanu zdrowia.
2. Czy można wyleczyć niepłodność?

Przede wszystkim musimy się skupić na znalezieniu przyczyny, która uniemożliwia zajście w ciążę. Ta wiedza pozwoli nam ustalić ścieżkę leczenia i zweryfikowanie możliwości.