Przejdź do treści
Strona główna » Poradnie » Chirurg onkologiczny

Chirurg onkologiczny

Poradnia chirurgii onkologicznej

Chirurgia onkologiczna to dział medycyny zajmujący się leczeniem operacyjnym nowotworów. Zabiegi zdiagnozowanych zmian operacyjnych przeprowadzane są w oparciu o pełną diagnostykę poprzedzającą zabieg. Pamiętajmy, że wcześnie wykryta zmiana i podjęte leczenie, znacznie zwiększają szansę wyleczenia. Do chirurga onkologa trafiają Pacjenci zaniepokojeni swoim stanem zdrowia lub kierowani przez lekarza pierwszego kontaktu lub innego lekarza specjalistę.

Opinie Pacjentów

Sebastian-Mosiej

lek. Sebastian Mosiej

Asystent w Oddziale Chirurgii Onkologicznej ZCO w Dąbrowie Górniczej. Były asystent Kliniki Chirurgii Onkologicznej Centrum Onkologii Oddział w Krakowie. Zajmuje się między innymi diagnostyką i leczeniem raka piersi, czerniaka, nowotworów złośliwych przewodu pokarmowego oraz raka tarczycy.

O poradni

Poradnia chirurgii onkologicznej zapewnia opiekę nad Pacjentami z podejrzeniem nowotworu lub zdiagnozowaną chorobą nowotworową. Wskazaniem do wizyty u chirurga onkologa są między innymi znamiona, narośla, niepokojące krwawienia z brodawek sutkowych, krwiomocz i wszelkie niepokojące zmiany. W poradni chirurgii onkologicznej BlueMed lekarze specjaliści, przyjmują zarówno Pacjentów wymagających kwalifikacji do leczenia chirurgicznego, jak i tych, którzy muszą być pod kontrolą po leczeniu operacyjnym. Zanim lekarz podejmie decyzję o konieczności zabiegu chirurgicznego, zleca wykonanie serii badań. Należą do nich najczęściej: USG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, a w przypadku zmian w piersiach – mammografia, czy biopsja. Statystyki pokazują jak z roku na rok rośnie liczba osób zapadających na nowotwory. Dlatego tak ważne jest wykonywanie regularnych badań kontrolnych i wykluczenie podejrzenia występowania zmian nowotworowych o charakterze złośliwym. Profilaktyka ratuje życie i zdrowie. Stosuj tę zasadę Ty i mów o tym innym.
Sebastian Mosiej - ZnanyLekarz.pl
Czy wiesz, że

Posiadamy 21 poradni dla dzieci w BlueMed KIDS

w tym również chirurgię dziecięcą

Leczymy między innymi:

Cennik

FAQ

1. Co przygotować na wizytę u chirurga onkologa?
Na pierwszej wizycie lekarz będzie przeprowadzał między innymi pogłębiony wywiad medyczny. Przygotuj historię chorób/choroby, listę leków które przyjmujesz i wszelką dokumentację medyczną, którą posiadasz.
2. Czy na wizytę mogę przyjść z kimś?
Zazwyczaj Pacjenci, którzy podejrzewają u siebie chorobę nowotworową lub są w procesie leczenia, czują się bardziej komfortowo przychodząc na wizytę z bliską osobą. To zrozumiałe, a nawet zalecane. Poczucie wsparcia jest ważnym elementem na co dzień, a także ma wpływ na proces leczenia i rekonwalescencję.
3. Czy lekarz od razu postawi diagnozę?
Aby w pełni wykluczyć pochodzenie zmiany nowotworowej zazwyczaj potrzebne są dodatkowe badania diagnostyczne, o których decyduje lekarz.
4. Czy rak jest genetyczny?
W przypadku nowotworów około 10 procent schorzeń związana jest z dziedziczną skłonnością do zapadania na tę chorobę. Takie osoby należy identyfikować, aby móc określić zespół badań profilaktycznych. Jedną z metod są badania genetyczne.
5. Czym jest mammografia?
Mammografia to badanie profilaktyczne piersi. Dzięki niej można wykryć zmianę na bardzo wczesnym etapie, a to zwiększa szansę na wyleczenie. Polega na wykonaniu badania obrazowego (po 2 zdjęcia każdej piersi), wykorzystującego niewielką dawkę promieniowania rentgenowskiego.
6. Badanie na krew utajoną, co to?
Badanie to umożliwia wykrycie śladowych ilości krwi w kale. Zalecane jest w diagnostyce m.in. różnych chorób przewodu pokarmowego i niedokrwistości. Jest to jedna z metod badań przesiewowych w kierunku występowania nowotworów jelita.