Przejdź do treści
Strona główna » Poradnie » Radiolog

Radiolog

Poradnia radiologii

Wiemy, jak ważna jest właściwie postawiona diagnoza, dlatego w naszej poradni radiologicznej wykonujemy szereg badań obrazowych, by możliwie szybko wychwytywać niepokojące zmiany chorobowe i podejmować właściwe leczenie.

Opinie Pacjentów

Wojciech-Wawrzynek

dr n. med. Wojciech Wawrzynek

Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej, konsultant wojewódzki z dziedziny Radiologii i Diagnostyki Obrazowej.

O poradni

Radiolodzy BlueMed specjalizujący się w diagnostyce obrazowej mają do dyspozycji wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny. Dzięki połączeniu swoich kompetencji z nowoczesną technologią mogą z dużą dbałością zaopiekować Pacjenta. Właściwy dobór parametrów pozwala na dostosowanie dawki promieniowania do osoby badanej. W ten sposób uzyskane obrazy są przekazywane do interpretacji i utrwalane na nośnikach cyfrowych. Dbamy o to, aby badania były komfortowe i możliwie krótkie, by niwelować ewentualny dyskomfort.
Wojciech Wawrzynek - ZnanyLekarz.pl
Czy wiesz, że

Posiadamy 21 poradni dla dzieci w BlueMed KIDS

w tym również radiologię dziecięcą

Diagnozujemy między innymi:

FAQ

1. Jak przygotować się do USG jamy brzusznej?
Przede wszystkim do badania należy stawić się na czczo. To właśnie zalegająca treść pokarmowa i gazy są największą przeszkodą w ocenie narządów jamy brzusznej. Zalecamy, aby nie jeść już na co najmniej 6 godzin przed badaniem. Można się napić niewielkiej ilości wody niegazowanej. Leki należy natomiast przyjąć zgodnie z zaleceniami lekarza.
2. Jak przygotować się do USG ginekologicznego?
Podczas wizyty u ginekologa może zostać wykonane USG przez powłoki brzuszne lub waginalne. Do żadnego z nich nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Sugerujemy, aby nie mieć mocno wypełnionego pęcherza, by nie odczuwać dyskomfortu. Samo badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne.
3. Po co wykonuje się USG tarczycy?
Jest to podstawowe narzędzie do diagnostyki chorób tarczycy, ponieważ pozwala w szybki i bezbolesny sposób wykryć ewentualne guzy, wole, czy zmiany wskazujące na możliwe przyczyny niedoczynności tego narządu. Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Jeżeli wcześniej były wykonywane badania tarczycy, warto zabrać je ze sobą.
4. Co diagnozuje USG Doppler?
Badanie USG Doppler wykonujemy, aby ocenić stan żył, tętnic oraz ich pracę. Diagnozujemy w ten sposób niewydolność żylną, choroby tętnic obwodowych, wady serca, ale również zakrzepy i tętniaki. Zachęcamy Pacjentów do badań profilaktycznych, by możliwie szybko wychwytywać patologie i podjąć odpowiednie leczenie.