Przejdź do treści
Strona główna » Poradnie » Endokrynolog

Endokrynolog

Poradnia endokrynologiczna

Do poradni endokrynologicznej zgłaszają się Pacjenci z zaburzeniami hormonalnymi. Te potrafią mieć negatywny wpływ na pozostałe procesy w organizmie. Zaburzona gospodarka hormonalna może być powodem rozregulowania całego organizmu i występowania szeregu niepokojących i uciążliwych objawów.

Opinie Pacjentów

DoktorFemale

lek. Agnieszka Gajda-Karpik

Specjalista chorób wewnętrznych i endokrynologii

dr n. med. Anna Malczewska

Endokrynolog

lek. Monika Wójcik-Giertuga

Endokrynolog

O poradni

Endokrynologia – jako dziedzina medycyny, zajmuje się funkcjonowaniem gruczołów układu dokrewnego. Należą do nich: tarczyca, przytarczyce, jajniki, jądra, przysadka mózgowa, nadnercza, trzustka i łożysko u kobiet w ciąży. Zaburzenia w funkcjonowaniu tych narządów określane są często jako zaburzenia hormonalne. Najczęściej do lekarza endokrynologa zgłaszają się Pacjenci w celu profilaktycznej kontroli tarczycy lub z podejrzeniem jej przerostu, niewłaściwego funkcjonowania lub guzów. Tarczyca jest jednym z ważniejszych organów układu hormonalnego człowieka. Jej niewłaściwe funkcjonowanie może negatywnie wpływać na metabolizm, stan skóry, włosów, problemy z płodnością, cyklem miesiączkowym, ogólny stan zdrowia i złe samopoczucie. Do niepokojących objawów, które powinniśmy skonsultować z lekarzem endokrynologiem należą między innymi: nieplanowana zmiana masy ciała problemy skórne, typu trądzik nadmierne owłosienie senność w ciągu dnia i uczucie permanentnego zmęczenia częste bóle głowy nadmierne wypadanie włosów obrzęki rąk i stóp nieregularne miesiączkowanie problemy z płodnością i inne. Konsultacja endokrynologiczna to przede wszystkim pogłębiony wywiad medyczyczny. W razie potrzeby lekarz zleca lub wykonuje badanie USG. Z pewnością do postawienia diagnozy będą potrzebne badania laboratoryjne. Warto też zabrać ze sobą wynik badań, które były przeprowadzane wcześniej.
Agnieszka Gajda-Karpik - ZnanyLekarz.pl

Nie zawsze objawy są jednoznaczne. Wiele chorób potrafi rozwijać się w nieswoisty sposób. W BlueMed posiadamy poradnię genetyczną, w której wykonywane są badania oraz testy nowej generacji, dające odpowiedź na wiele pytań o zdrowie.

Czy wiesz, że

Posiadamy 21 poradni dla dzieci w BlueMed KIDS

w tym również endokrynologię dziecięcą

Leczymy między innymi:

Cennik

FAQ