Przejdź do treści
Strona główna » Poradnie » Fizjoterapia i rehabilitacja

Fizjoterapia i rehabilitacja

Poradnia fizjoterapii i rehabilitacji

W naszej poradni rehabilitacyjno-fizjoterapeutycznej prowadzimy terapie ruchowe dla osób po przebytych urazach, borykających się z niedowładem kończyn lub posiadających problemy z układem ruchu, których przyczyną są wady nabyte lub wrodzone.

Opinie Pacjentów

O poradni:

Nasz zespół rehabilitantów i fizjoterapeutów prowadzących terapie manualne i ruchowe to specjaliści, którzy cechują się indywidualnym podejściem do każdego Pacjenta. W zakresie rehabilitacji zajmują się oni leczeniem osób po przebytym zawale serca, udarze mózgu lub poważnych uszkodzeniach ciała. W przypadku zabiegów fizjoterapeutycznych pomagają Pacjentom, którzy skarżą się na przewlekłe dolegliwości bólowe oraz przywracają sprawność ruchową organizmu, polepszając jakość życia Pacjenta.
Czy wiesz, że

Posiadamy 21 poradni dla dzieci w BlueMed KIDS

w tym również ortopedię dziecięcą

Leczymy między innymi:

FAQ

1. Jakie mogą być przyczyny bólu kręgosłupa?
Ból kręgosłupa to jedna z najczęstszych dolegliwości, z jaką zgłaszają się Pacjenci do naszej poradni. Przyczyn jego powstawania może być wiele. Duży wpływ na tego rodzaju schorzenia mogą mieć: siedzący tryb życia, brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej oraz otyłość. Zdarza się również, że ból spowodowany jest przebytymi urazami. W skrajnych przypadkach może świadczyć o poważnej, rozwijającej się chorobie dotykającej układ kostny.
2. Jak wygląda rehabilitacja po zawale?
Podczas zajęć rehabilitacyjnych po przebytym zawale mięśnia sercowego specjaliści nadzorują Pacjentów, wykonujących ćwiczenia ogólnousprawniające na sali gimnastycznej, treningi na rowerku stacjonarnym oraz bieżni. Stałe monitorowanie Pacjenta to najważniejszy element opieki pozawałowej.
3. Czy rehabilitacja po złamaniach jest konieczna?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każde złamanie jest inne i niesie ze sobą konsekwencje różnego rodzaju. Rehabilitacja pourazowa jest wskazana głównie w przypadkach, w których istnieje ryzyko zaburzenia mobilności danej kończyny, co wiązałoby się z trwałym upośledzeniem aparatu ruchu.
4. Czy rehabilitacja i fizjoterapia to to samo?
Z punktu widzenia zdrowia Pacjenta fizjoterapia stanowi część składową rehabilitacji. Zgodnie z definicją rehabilitacja obejmuje wszystkie działania, których celem jest przywrócenie zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego u Pacjenta, natomiast fizjoterapia koncentruje się na zwalczaniu dolegliwości bólowych i przywracaniu sprawności poprzez różnego rodzaju terapie.
5. Czy rehabilitacja w chorobie Parkinsona jest potrzebna?
Zabiegi rehabilitacyjne w chorobie Parkinsona powinny zostać wdrożone już w początkowej fazie rozwoju choroby. Dzięki terapii układ nerwowy chorego jest regularnie stymulowany, pozwalając na dłużej zachować sprawność ruchową Pacjenta.