Przejdź do treści
Strona główna » Poradnie » Fizjoterapia i rehabilitacja

Fizjoterapia i rehabilitacja

Poradnia fizjoterapii i rehabilitacji

W naszej poradni rehabilitacyjno-fizjoterapeutycznej prowadzimy terapie ruchowe dla osób po przebytych urazach, borykających się z niedowładem kończyn lub posiadających problemy z układem ruchu, których przyczyną są wady nabyte lub wrodzone.

Opinie Pacjentów

O poradni:

W cantrum medycznym BlueMed jesteśmy zespołem pasjonatów zdrowia i ruchu, którzy holistycznie podchodzą do ciała człowieka, by rozwiązać problemy bólowe i ograniczenia sprawności. Nasza misja to nie tylko leczenie objawów, ale także odkrywanie i usuwanie przyczyn problemów, które mogą się kryć głębiej.

W poradni fizjoterapeutycznej nie traktujemy ciała jako zbiór oddzielnych części, ale jako kompleksowy system, w którym każdy element ma wpływ na całość. Dlatego nasze podejście opiera się na zrozumieniu relacji pomiędzy strukturami ciała, mechaniką ruchu, stylem życia oraz aspektami emocjonalnymi i psychicznymi.

Stawiamy sprawdzone metody i techniki terapii, aby zapewnić kompleksową opiekę naszym pacjentom. Korzystamy zarówno z tradycyjnych metod terapeutycznych, jak i innowacyjnych podejść, takich jak terapia manualna, techniki mobilizacyjne, ćwiczenia terapeutyczne, czy nawet terapia zajęciowa. Każdy Pacjent jest traktowany indywidualnie.

Wierzymy, że zdrowie i dobre samopoczucie to więcej niż tylko brak bólu. Dlatego przywiązujemy ogromną wagę do edukacji naszych Pacjentów, aby pomóc im zrozumieć swoje ciało i nauczyć się dbać o nie w codziennym życiu. Naszym celem jest nie tylko przywrócenie sprawności fizycznej, ale także pomaganie w utrzymaniu jej na dłuższą metę.

Zapraszamy do Poradni Fizjoterapeutycznej BlueMed w Katowicach, gdzie profesjonalizm, troska o Pacjenta i holistyczne podejście idą w parze, aby wspólnie odnaleźć drogę do pełni zdrowia i ruchu!

mgr Magdalena Burska-Pawlik 

Jestem fizjoterapeutą, specjalizującym się w schorzeniach ortopedycznych (dolegliwości bólowe mięśni, stawów, aparatu ruchu, urazy, zabiegi operacyjne np, rekonstrukcje ACL). W mojej praktyce zawodowej zajmuję się w dużej mierze leczeniem dolegliwości bólowych kręgosłupa. Wynika to z ogromnego zapotrzebowania na tego typu wsparcie. 
Na bieżąco pogłębiam swoją wiedzę w zakresie fizjoterapii.  Uczestniczę w kursach i szkoleniach, dzięki czemu mogę jeszcze efektywniej pracować z Pacjentami. Moi Pacjenci mówią, że jestem osobą komunikatywną, cierpliwą i empatyczną. Rozumiemy się doskonale, ponieważ tylko w ten sposób mogę właściwie dobrać proces terapeutyczny. 

Czy wiesz, że

Posiadamy 21 poradni dla dzieci w BlueMed KIDS

w tym również ortopedię dziecięcą

Leczymy między innymi:

Cennik

FAQ

1. Jakie mogą być przyczyny bólu kręgosłupa?
Ból kręgosłupa to jedna z najczęstszych dolegliwości, z jaką zgłaszają się Pacjenci do naszej poradni. Przyczyn jego powstawania może być wiele. Duży wpływ na tego rodzaju schorzenia mogą mieć: siedzący tryb życia, brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej oraz otyłość. Zdarza się również, że ból spowodowany jest przebytymi urazami. W skrajnych przypadkach może świadczyć o poważnej, rozwijającej się chorobie dotykającej układ kostny.
2. Jak wygląda rehabilitacja po zawale?
Podczas zajęć rehabilitacyjnych po przebytym zawale mięśnia sercowego specjaliści nadzorują Pacjentów, wykonujących ćwiczenia ogólnousprawniające na sali gimnastycznej, treningi na rowerku stacjonarnym oraz bieżni. Stałe monitorowanie Pacjenta to najważniejszy element opieki pozawałowej.
3. Czy rehabilitacja po złamaniach jest konieczna?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każde złamanie jest inne i niesie ze sobą konsekwencje różnego rodzaju. Rehabilitacja pourazowa jest wskazana głównie w przypadkach, w których istnieje ryzyko zaburzenia mobilności danej kończyny, co wiązałoby się z trwałym upośledzeniem aparatu ruchu.
4. Czy rehabilitacja i fizjoterapia to to samo?
Z punktu widzenia zdrowia Pacjenta fizjoterapia stanowi część składową rehabilitacji. Zgodnie z definicją rehabilitacja obejmuje wszystkie działania, których celem jest przywrócenie zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego u Pacjenta, natomiast fizjoterapia koncentruje się na zwalczaniu dolegliwości bólowych i przywracaniu sprawności poprzez różnego rodzaju terapie.
5. Czy rehabilitacja w chorobie Parkinsona jest potrzebna?
Zabiegi rehabilitacyjne w chorobie Parkinsona powinny zostać wdrożone już w początkowej fazie rozwoju choroby. Dzięki terapii układ nerwowy chorego jest regularnie stymulowany, pozwalając na dłużej zachować sprawność ruchową Pacjenta.