Przejdź do treści
Strona główna » Poradnie » Ortopeda

Ortopeda

Poradnia ortopedii

Dobre ortopeda to taki, który rozumie. Kontuzje zdarzają się praktycznie każdemu. Nasi lekarze wiedzą, jak sobie z nimi poradzić. Poradnia ortopedyczna BlueMed zapewnia kompleksową diagnostykę narządu ruchu. Boli? Sprawdź dlaczego!

Opinie Pacjentów

lek. Ludwina Machała

Ortopeda z 14. letnim doświadczeniem. Swoją wiedzę oraz doświadczenie zdobywała przede wszystkim na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Specjalizuje się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

O poradni

Poradnia ortopedyczna BlueMed w Katowicach wychodzi naprzeciw potrzebom Pacjentów, którzy borykają się z przewlekłymi zespołami bólowymi, bądź doznali urazu, kontuzji, czy kwalifikują się do zabiegów operacyjnych. Leczenie rozpoczynamy zawsze od kompleksowej diagnostyki. Dzięki możliwościom sprzętowym możemy szybko i precyzyjnie ustalić przyczynę dolegliwości, by podjąć leczenie. Z doświadczenia wiemy, że wiele jednostek chorobowych w obrębie narządu ruchu można wyleczyć bez ingerencji chirurgicznej, a mając jednocześnie zaplecze fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne, otaczamy Pacjentów bardzo dobrą opieką.
Ludwina Machała - ZnanyLekarz.pl
Czy wiesz, że

Posiadamy 21 poradni dla dzieci w BlueMed KIDS

w tym również ortopedię dziecięcą

Leczymy między innymi:

Cennik

FAQ

1. Jak przygotować się do wizyty u ortopedy?
Warto zabrać dokumentację medyczną, jeżeli była wcześniej sporządzona. Przydatnym jest również wypisanie wszystkich chorób przewlekłych, ponieważ często mają one wpływ na przebieg i rozwój innych jednostek chorobowych. Zalecamy założenie ubioru, który nie krępuje ruchów.
2. Z jakimi dolegliwościami należy udać się do ortopedy?
Ortopedia jest stosunkowo szeroką dziedziną medycyny. Z pewnością bóle kręgosłupa, dolegliwości związane z urazami (świeżymi, bądź przebytymi) praktycznie całego układu ruchu, należy skonsultować właśnie z ortopedą. W BlueMed diagnozujemy, leczymy układ kostny, stawy i więzadła - czyli wszystko to, co umożliwia, bądź w razie dysfunkcji ogranicza ruch.
3. Jak zmniejszyć ból kręgosłupa?
Ten problem ma wielu Pacjentów odwiedzających poradnię ortopedyczną BlueMed. Przede wszystkim należy zlokalizować przyczynę i postarać się ją wyeliminować.Tylko właściwie postawiona diagnoza zadziała skutecznie i długoterminowo. Dużą pomocą jest wsparcie ze strony naszej poradni rehabilitacyjnej.
4. Dlaczego bolą mnie kolana?
W przypadku bólu kolan sprawa jest mocno złożona, ponieważ dolegliwość dotyka zarówno osoby aktywne fizycznie, jak i tych, którzy prowadzą bardziej statyczny tryb życia. Biegacze często przeciążają stawy, amatorom zdarza się niewłaściwie dobrane obuwie. Na ból kolan wpływa również nadwaga, bądź występujące patologie w obrębie chrząstek, więzadeł, czy samej kości. Aby ustalić przyczynę należy udać się do lekarza specjalisty.
5. Domowy sposób na leczenie bólu kręgosłupa?
Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem jest wybranie wygodnej pozycji na kanapie i wybranie numeru telefonu do poradni ortopedycznej 🙂 Specjaliści BlueMed polecają się. Leczenie się na własną rękę może zarówno pomóc, jak i zaszkodzić, a trzeba pamiętać, że kręgosłup niesie nas przez całe życie, więc należy o niego dbać!