Przejdź do treści
Strona główna » Poradnie » Dietetyk

Dietetyk

Poradnia dietetyki

Jelita, to nasz drugi mózg. To, co spożywamy, jest podstawą funkcjonowania naszego organizmu. Zaburzenia odżywiania mogą powodować wiele schorzeń, a odpowiednia dieta może znacząco poprawić jakość naszego zdrowia i życia.

Angelika Niedziela

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Wiedzę praktyczną zdobywała m. in. w szpitalach, domach pomocy społecznej i szkołach. Specjalizuje się w dietoterapii otyłości, zaburzeniach gospodarki węglowodanowej, dyslipidemiach, nadciśnieniu tętniczym, chorobach zapalnych jelit oraz zaburzeniach hormonalnych.

O poradni

Odżywianie ma ogromne znaczenie. W naszej poradni dietetycznej zajmujemy się leczeniem wielu schorzeń, takich jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, zaburzenia hormonalne oraz innych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Proces leczenia poprzedzony zostaje szczegółowym wywiadem oraz interpretacją badań diagnostycznych, a dietoterapia dostosowana do stanu zdrowia Pacjenta. Wiemy, jak ważne jest holistyczne podejście do zdrowia. Wiemy też, że dieta nie powinna być karą. Jest smacznie, prosto i skutecznie.
Angelika Niedziela - ZnanyLekarz.pl
Czy wiesz, że

Posiadamy 21 poradni dla dzieci w BlueMed KIDS

w tym również dietetykę dziecięcą

Leczymy między innymi:

Cennik

FAQ

1. Czy dieta ma wpływ na depresję?
To, co jemy, ma ogromne znaczenie zarówno dla naszego zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Odpowiednio zbilansowane posiłki wpływają pozytywnie na uzupełnienie niedoborów w organizmie, a tym samym na lepsze samopoczucie. Dietoterapia jest doskonałym wsparciem leczenia farmakologicznego oraz psychoterapii w przypadku depresji.
2. Jak schudnąć przy zaburzeniach hormonalnych?
Nie istnieje jedna recepta na to, jak schudnąć. Zaburzenia hormonalne to bardzo ogólnikowa definicja. Aby odpowiednio przeprowadzić dietoterapię, której celem jest zrzucenie nadprogramowych kilogramów, najważniejsza jest szczegółowa diagnostyka i znalezienie źródła problemów hormonalnych. Kolejnym etapem jest wdrożenie odpowiedniego żywienia, dostosowanego do problemu.
3. Czy to, co jem, ma wpływ na płodność?
Oczywiście! Badania wykazują, że odpowiednio zbilansowane posiłki oraz aktywny styl życia zwiększają płodność zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn o ponad 70%. Bardzo często wiąże się to z wieloma niedoborami, które zaburzają pracę całego organizmu, a tym samym powodują problemy z płodnością.
4. Jaka jest najlepsza dieta w przypadku Hashimoto?
Tak, jak w przypadku innych schorzeń, nie istnieje recepta doskonała. Każdy przypadek jest inny i wymaga szczegółowej diagnostyki. Dieta w przypadku Hashimoto powinna być bogata w warzywa i owoce oraz tłuszcze omega 3 i 6. Ważne jest również kontrolowanie poziomu glukozy i insuliny w organizmie, które mają bezpośredni wpływ na działanie tarczycy.