Przejdź do treści
Strona główna » Poradnie » Kardiolog

Kardiolog

Poradnia kardiologiczna

W poradni kardiologicznej BlueMed zajmujemy się kompleksową profilaktyką oraz leczeniem wszelkich schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Oferujemy pełen zakres szczegółowej kardiologicznej diagnostyki nieinwazyjnej.

Opinie Pacjentów

lek. Magdalena Cybulska

Specjalistka kardiologii. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego.

O poradni

Specjaliści w poradni kardiologicznej BlueMed zajmują się diagnozowaniem i leczeniem wrodzonych oraz nabytych schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Kompleksowo opiekują się osobami po przebytym zawale serca lub udarze mózgu, Pacjentami borykającymi się z arytmią serca lub nadciśnieniem tętniczym. Poradnia kardiologiczna dysponuje aparaturą przeznaczoną do diagnostyki nieinwazyjnej, wykonując badania takie jak: echokardiografia, holter EKG, holter ciśnieniowy, EKG spoczynkowe, czy test wysiłkowy.
Magdalena Cybulska - ZnanyLekarz.pl

Nie zawsze objawy są jednoznaczne. Wiele chorób potrafi rozwijać się w nieswoisty sposób. W BlueMed posiadamy poradnię genetyczną, w której wykonywane są testy nowej generacji, dające odpowiedź na wiele pytań o zdrowie. 
Sprawdź ofertę GenCheck

Czy wiesz, że

Posiadamy 21 poradni dla dzieci w BlueMed KIDS

w tym również kardiologię dziecięcą

Leczymy między innymi:

FAQ

1. Jak długo trwa leczenie po zawale serca?
Każdy Pacjent jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Przeciętnie okres powrotu do sprawności trwa od dwóch tygodni do trzech miesięcy, jednak rehabilitacja pozawałowa powinna trwać jeszcze przez rok po przebytej chorobie. Dodatkowo w celu uniknięcia ponownego zawału lub powikłań z niego wynikających lekarz specjalista dostosowuje do Pacjenta odpowiednie zalecenia, których przestrzeganie zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków niepożądanych.
2. Jakie są skutki zawału serca?
Do najczęstszych powikłań wynikających z przebytego zawału serca zalicza się: udar mózgu, ponowny zawał serca, zaburzenia rytmu serca, pęknięcie przegrody międzykomorowej oraz ostra niewydolność serca. Aby zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia do możliwego minimum, konieczne jest precyzyjne stosowanie się do zaleceń kardiologa.
3. Czego nie wolno robić po zawale serca?
Zawał serca to duże obciążenie dla organizmu. Aby możliwie szybko powrócić do pełni sił witalnych należy ograniczyć spożycie cukru, tłuszczów kawy oraz alkoholu. Zalecana jest również delikatna aktywność fizyczna (np. spacery lub basen) oraz odpowiednia regeneracja.
4. Jak wygląda test wysiłkowy?
Podczas badania do klatki piersiowej Pacjenta przyczepione zostają elektrody monitorujące. Następnie Pacjent rozpoczyna aktywność fizyczną w postaci biegu na bieżni lub jazdy na rowerku stacjonarnym. Wszelkie nieprawidłowości pracy serca zostają zarejestrowane na monitorze. Badanie trwa około 20 minut.