Przejdź do treści
Strona główna » Poradnie » Neurolog

Neurolog

Poradnia neurologiczna

Poradnia neurologiczna specjalizuje się w leczeniu chorób układu nerwowego. Do poradni najczęściej zgłaszają się Pacjenci borykający się z problemami w obrębie kręgosłupa, utratą pamięci i orientacji w terenie oraz chronicznymi bólami głowy.

Opinie Pacjentów

Przemyslaw-Puz

dr n. med. Przemysław Puz

Specjalista neurolog, zastępca Ordynatora Oddziału Neurologii Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca w Katowicach.

O poradni

Specjalistyczna poradnia neurologiczna BlueMed świadczy kompleksowe usługi w zakresie diagnozowania i leczenia chorób obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Do najczęstszych schorzeń, z jakimi zgłaszają się do nas Pacjenci, należą: przewlekłe bóle głowy (migreny), choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, chroniczne bóle kręgosłupa oraz choroby genetyczne. Nasi specjaliści cechują się holistycznym podejściem do Pacjenta, uwzględniając w leczeniu pozostałe aspekty jego zdrowia.
Przemysław Puz - ZnanyLekarz.pl

Nie zawsze objawy są jednoznaczne. Wiele chorób potrafi rozwijać się w nieswoisty sposób. W BlueMed posiadamy poradnię genetyczną, w której wykonywane są testy nowej generacji, dające odpowiedź na wiele pytań o zdrowie. 
Sprawdź ofertę GenCheck

Czy wiesz, że

Posiadamy 21 poradni dla dzieci w BlueMed KIDS

w tym również neurologię dziecięcą

Leczymy między innymi:

Cennik

FAQ

1. Czy da się całkowicie wyleczyć migreny?
Migreny to schorzenie dotyczące coraz większej części społeczeństwa. Podstawą wdrożenia odpowiedniego leczenia jest szczegółowa diagnostyka, ponieważ przyczyn ich powstawania jest wiele. Aby zapobiegać napadom ostrego bólu głowy należy unikać pokarmów, które powodują migrenę, ostrych zmian natężenia światła oraz regularnie nawadniać organizm.
2. Jak rozpoznać chorobę Parkinsona?
Proces diagnozowania tej choroby polega na wykonaniu wielu badań. Objawy, które mogą sugerować chorobę są symptomem, ale nie przesądzają ostatecznie o diagnozie. W pierwszej kolejności lekarz przeprowadzi z potencjalnie chorym szczegółowy wywiad. Następnie przystąpi do badań neurologicznych, weryfikujących obecność oraz stopień zaawansowania choroby. Po postawieniu diagnozy specjalista dobierze odpowiednią formę leczenia, której wdrożenie opóźni proces postępowania choroby.
3. Czy z padaczki można się wyleczyć?
Epilepsja jest niebezpiecznym schorzeniem, które nieleczone może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń mózgu, a nawet zgonu chorego. W wielu przypadkach choroba ta może być leczona, hamując jej postępowanie i niwelując groźne dla życia i zdrowia objawy. Forma terapii powinna zostać dostosowana indywidualnie do Pacjenta przez specjalistę neurologii.