Przejdź do treści
Strona główna » Poradnie » Laser CO2

Laser CO2

Ginekologiczny laser CO2

Laser CO2 w ginekologii to zaawansowana technologia, która rewolucjonizuje podejście do wielu zabiegów i terapii związanych z kobiecym zdrowiem intymnym. Jest to bezpieczna i skuteczna metoda, która pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty przy minimalnym ryzyku i krótkim czasie rekonwalescencji.

Nasze Centrum Medyczne Bluemed specjalizuje się w wykorzystaniu lasera CO2 w ginekologii, oferując naszym Pacjentkom szeroki zakres zabiegów dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb i problemów zdrowotnych.

Misją BlueMed jest dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie naszych Pacjentek, dlatego z przyjemnością służymy fachową pomocą i wsparciem na każdym etapie terapii.

Opinie Pacjentów

dr n. med. Maciej Jędrzejko

Ginekolog położnik. Wykładowca akademicki a także Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Wykonuje standardowe procedury ginekologiczne oraz przeprowadza zabiegi z wykorzystaniem lasera CO2.

Justyna-Partyka-Lasota

lek. Justyna Partyka-Lasota

Specjalizuje się w ginekologii i położnictwie. Przeprowadza zabiegi z zakresu ginekologii małoinwazyjnej, histeroskopii, laparoskopii i inne.

Karolina-Kowalczyk

dr n. med. Karolina Kowalczyk

Ginekolog położnik. Wykładowca akademicki. Specjalizuje się w ginekologii endokrynologicznej, ginekologii dziecięcej oraz leczeniu niepłodności żeńskiej.

dr n.med. Bartosz Cichoń

Specjalizuje się w ginekologii i położnictwie, prowadzi ćwiczenia kliniczne z przyszłymi lekarzami, autor wielu publikacji naukowych.

Miroslawa-Mackiewicz

lek. Mirosława Mackiewicz

Specjalizuje się w ginekologii i położnictwie, wykonuje zabiegi m.in.: operacje laparoskopowe, cesarskie cięcia i inne. Prowadzi zajęcia na SUM.

Katarzyna-Szczepanek

lek. Katarzyna Szczepanek

Specjalista ginekologii i położnictwa, a także dyplomowany lekarz medycyny estetycznej. Kompleksowo opiekuje się Pacjentkami ze schorzeniami ginekologicznymi, wykonuje zabiegi z zakresu ginekologii małoinwazyjnej, cięcia cesarskie i inne.

lek. Aleksandra Pałka-Tomczak

Ginekolog, lekarz w trakcie specjalizacji. Jest związana z Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Zajmuje się leczeniem przede wszystkim chorób ginekologicznych, zaburzeń miesiączkowania oraz bolesnych menstruacji. Autorka publikacji medycznej.

DoktorFemale

dr n. med. Dagmara Pluta

Specjalista położnictwa i ginekologii. Od 2018 roku dr n. med.. Ponadto członkini Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Współautorka wielu artykułów i prac zjazdowych publikowanych w Polsce jak i poza granicami kraju.

Objawy, które warto skonsultować pod kątem zabiegów laserem CO2:​

 

 • suchość pochwy,
 • pieczenie, swędzenie okolic intymnych, 
 • dyskomfort podczas stosunku,
 • ścieńczenie skóry sromu,
 • podatność na urazy,
 • nawracające infekcje,
 • dolegliwości przy oddawaniu moczu.

   

  Częste infekcje pochwy, upławy i suchość pochwy to wskazana, w których skuteczność terapii laserem frakcyjnym jest duża. Zmniejsza się istotnie zapotrzebowanie na lubrykanty czy terapię estrogenową, co czyni tę metodę świetnym narzędziem do leczenia schorzeń przebiegających z niedoborem estrogenów, w tym atrofii urogenitalnej w przebiegu okresu pomenopauzalnego, po chirurgicznym usunięciu jajników czy u kobiet po leczeniu onkologicznym z powodu raka piersi (breast cancer survivors).

  Wysiłkowe nietrzymanie moczu, obniżenie ścian pochwy po porodach czy zespół tzw. luźnej pochwy to problemy, które dotyczą kobiet w każdym wieku, ograniczając aktywność bezpośrednio po porodzie, a w niektórych przypadkach także jakość życia kobiet. Seria zabiegów laserowych, najlepiej połączonych z terapią kolagenem pozwala poczuć poprawę w zakresie tych dolegliwości. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli od początku objawów nietrzymania moczu minęło mniej niż pięć lat, a Pacjentka nie wykonuje ekstremalnych wysiłków fizycznych.

BEZBOLESNE zabiegi ginekologiczne z wykorzystaniem lasera CO2

Kiedy jest idealny moment, aby zadbać o swoje zdrowie intymne? Zawsze!
 
W gabinecie BlueMed oferujemy szeroki wachlarz indywidualnie dobranych zabiegów z wykorzystaniem lasera CO2 – od leczenia suchości pochwy i liszaja twardzinowego sromu, przez leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, korektę blizn po nacięciu krocza czy cięciu cesarskim, po zabiegi rewitalizujące i ujędrniające pochwy, warg sromowych i okolic intymnych. 
Medyczny laser frakcyjny CO2 to jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi operacyjnych, wykorzystywany do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny w tkankach pochwy oraz okolic intymnych, co prowadzi do zwiększenia gęstości, elastyczności i nawilżenia. Dzięki precyzyjnej technologii wiązka laserowa oddziaływuje na tkankę w wielu obszarach, pobudzając fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, poprawy kondycji tkanek i pośrednio uwolnienia glikogenu. Protokoły z użyciem preparatów tropokolagenu ułatwiają jego przebudowę. Lasery frakcyjne są jedną z najlepiej przebadanych nowoczesnych technologii, stosowanych już od ponad 10 lat w małoinwazyjnej ginekologii zabiegowej.

Odmładzanie pochwy

Poprawę jakości życia seksualnego możemy również wspomóc metodami G-shot, O-shot czy protokołami odmładzania pochwy.

Liszaj twardzinowy sromu jest zmienną, nierzadką trudną do leczenia chorobą, często przebiegającą z bólem i zwężeniem okolicy wejścia do pochwy. Zabiegi lecznicze z zastosowaniem lasera i preparatów kolagenu poprawiają kondycję skóry i błony śluzowej, ułatwiają penetrację produktów leczniczych do tkanek, łagodzą dolegliwości i postęp choroby.

Każda procedura laseroterapii musi być poprzedzona konsultacją ginekologiczną i kwalifikacją Pacjentki na podstawie wywiadu i osobistego badania. 
 
Zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego nie wykonujemy w ciąży, podczas karmienia piersią, podczas miesiączki czy tuż przed nią, przy obecnej infekcji miejscowej pochwy lub uogólnionego stanu zapalnego. Poinformuj lekarza, jeśli chorujesz na padaczkę, posiadasz rozrusznik serca, masz skłonność do powstawania bliznowców (keloidów) czy inne choroby skóry (łuszczyca, liszajec, opryszczka), aktywną chorobę nowotworową, zakażenie wirusem HIV, WZW, wybrane choroby autoimmunologiczne czy endokrynologiczne (takie tak toczeń układowy, cukrzyca, PCOS), przyjmowałaś leki lub zioła fotouczulające w ciągu ostatnich 3 tygodni (retinoidy, antybiotyki – tetracykliny, preparaty zawierające dziurawiec lub nagietek). Również te stany są przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegów.
Od razu po porodzie możemy wspomagać procesy gojenia i przebudowy blizny po nacięciu krocza i po cięciu cesarskim mezoterapią preparatami kolagenu, a także interweniować, jeśli zaobserwujemy nieprawidłowe gojenie.
Bazując na rzetelnej wiedzy, lekarz może zaproponować odpowiedni zabieg laserowy lub inny, nie narażając Cię na objawy niepożądane.
Bezpośrednio po zabiegu laseroterapii nie planuj większych aktywności – procesowi gojenia mogą towarzyszyć upławy, należy liczyć się z koniecznością stosowania dopochwowych preparatów kwasu hialuronowego czy preparatów przeciwzapalnych na receptę oraz szczególnego dbania o okolice intymne. W ciągu 7 dni po zabiegu unikaj korzystania z basenu, sauny, kąpieli w otwartych zbiornikach wodnych czy długich kąpieli w wannie oraz współżycia. 
Efekty zabiegu możemy oceniać najwcześniej po upływie 3 tygodni, seria 3 zabiegów lub wsparcie mezoterapią tropokolagenem lub osoczem bogatopłytkowym pozwala na poprawę w zakresie gojenia tkanek.
Czy wiesz, że

Posiadamy 21 poradni dla dzieci w BlueMed KIDS

w tym również ginekologię dziecięcą

Prowadzenie ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Naszą misją jest holistyczne podejście do zdrowia Pacjentki. Wykonujemy niezbędne badania kontrolne oraz koncentrujemy się na jej ogólnym samopoczuciu i komforcie psychicznym.

Leczymy między innymi:

Cennik

FAQ

Jak przebiega zabieg laserem CO2?

Zabieg z użyciem lasera CO2 jest przeprowadzany na zasadzie zabiegu ambulatoryjnego, czyli Pacjentka nie wymaga hospitalizacji. Przed zabiegiem lekarz może zastosować miejscowe znieczulenie, aby zniwelować wszelki dyskomfort.

Podczas zabiegu, laser CO2 jest precyzyjnie nakierowywany na docelowe obszary pochwy lub sromu. Energia lasera powoduje odparowanie lub koagulację tkanki, co prowadzi do poprawy elastyczności i wyglądu obszarów poddanych zabiegowi, a także do przywrócenia ich właściwych funkcji. 

Czy zabiegi laserem CO2 są bolesne?

Zabiegi z wykorzystaniem lasera CO2 w BlueMed są praktycznie bezbolesne. 

Czy istnieje jakieś potencjalne ryzyko lub skutki uboczne związane z zabiegami laserem CO2?

Jak w przypadku każdego zabiegu medycznego, istnieje ryzyko powikłań, chociaż jest ono zwykle niskie w przypadku zabiegów laserem CO2. Może pojawić się delikatny obrzęk, zaczerwienienie, pieczenie lub plamienie/krwawienie.

Czy każda kobieta może poddać się ginekologicznemu zabiegowi laserem CO2?

Nie wszystkie kobiety będą odpowiednimi kandydatkami do tego typu zabiegu. Przed podjęciem decyzji o leczeniu laserem CO2, kobieta powinna przejść odpowiednią kwalifikację i ocenę przez lekarza ginekologa. Lekarz oceni stan zdrowia pacjentki, historię medyczną i ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Jak długo trwa rekonwalescencja po ginekologicznym zabiegu laserem CO2?

Rekonwalescencja po zabiegach laserem CO2 zwykle jest krótka. Pacjentki mogą odczuwać lekki dyskomfort przez kilka dni, a czasem do tygodnia. W tym okresie zazwyczaj zaleca się unikanie aktywności fizycznej, stosowania tamponów i stosunku płciowego.

Jakie są najczęstsze ginekologiczne zabiegi laserem CO2?

Najczęstszymi ginekologicznymi zabiegami wykorzystującymi laser CO2 są:

a. Resurfacing (odmładzanie) pochwy - stosowany do poprawy elastyczności i napięcia pochwy, zwłaszcza u kobiet po porodzie.

b. Leczenie atrofii pochwy i sromu - łagodzenie objawów związanych z menopauzą, takich jak suchość pochwy, pieczenie czy ból podczas stosunku.

c. Leczenie niektórych zmian przedrakowych i łagodnych zmian nowotworowych.

d. Usuwanie brodawek i polipów na narządach rodnych.

e. Poprawa wyglądu warg sromowych.