Przejdź do treści
Strona główna » Poradnie » Ginekologia i położnictwo

Ginekologia i położnictwo

Poradnia ginekologiczna

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem dróg rodnych kobiet w każdym wieku. Regularne wizyty u lekarza ginekologa są kwestią higieny i odpowiedzialności. Jako żony, partnerki, mamy, babcie powinnyśmy dbać o swoje zdrowie nie tylko dla siebie, ale także dla tych, których kochamy i dawać przykład profilaktyki zdrowia.
W poradni ginekologicznej oprócz podstawowych badań, wykonujemy między innymi cienkowarstwową cytologię LBC. Jest to bardziej dokładne od tradycyjnego badanie (także dzięki sposobowi pobrania materiału), którego cykliczne wykonywanie zwiększa szanse na wczesne wykrycie zmian. W naszej poradni możesz również wykonać badania prenatalne. W celu umówienia wizyty skorzystaj z E-REJESTRACJI. 

Opinie Pacjentów

Katarzyna-Szczepanek

lek. Katarzyna Szczepanek

Specjalista ginekologii i położnictwa, a także dyplomowany lekarz medycyny estetycznej. Kompleksowo opiekuje się Pacjentkami ze schorzeniami ginekologicznymi, wykonuje zabiegi z zakresu ginekologii małoinwazyjnej, cięcia cesarskie i inne.

Justyna-Partyka-Lasota

lek. Justyna Partyka-Lasota

Specjalizuje się w ginekologii i położnictwie. Przeprowadza zabiegi z zakresu ginekologii małoinwazyjnej, histeroskopii, laparoskopii i inne.

lek. Aleksandra Pałka-Tomczak

Ginekolog, lekarz w trakcie specjalizacji. Jest związana z Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Zajmuje się leczeniem przede wszystkim chorób ginekologicznych, zaburzeń miesiączkowania oraz bolesnych menstruacji. Autorka publikacji medycznej.

lek. Tomasz Cichoń

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2021 roku rozpoczął szkolenie specjalizacyjne w Katedrze i Klinice Ginekologii i Położnictwa, który jest ośrodkiem III stopnia referencyjności w dziedzinie opieki perinatologicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach.

dr n. med. Maciej Jędrzejko

Ginekolog położnik. Wykładowca akademicki a także Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Wykonuje standardowe procedury ginekologiczne oraz przeprowadza zabiegi z wykorzystaniem lasera CO2.

Karolina-Kowalczyk

dr n. med. Karolina Kowalczyk

Ginekolog położnik. Wykładowca akademicki. Specjalizuje się w ginekologii endokrynologicznej, ginekologii dziecięcej oraz leczeniu niepłodności żeńskiej.

dr n.med. Bartosz Cichoń

Specjalizuje się w ginekologii i położnictwie, prowadzi ćwiczenia kliniczne z przyszłymi lekarzami, autor wielu publikacji naukowych.

Miroslawa-Mackiewicz

lek. Mirosława Mackiewicz

Specjalizuje się w ginekologii i położnictwie, wykonuje zabiegi m.in.: operacje laparoskopowe, cesarskie cięcia i inne. Prowadzi zajęcia na SUM.

DoktorFemale

dr n. med. Dagmara Pluta

Specjalista położnictwa i ginekologii. Od 2018 roku dr n. med.. Ponadto członkini Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Współautorka wielu artykułów i prac zjazdowych publikowanych w Polsce jak i poza granicami kraju.

Doktor

dr n. med. Radosław Zubik

Specjalista położnictwa i ginekologii. W naszym Centrum Medycznym zajmuje się badaniami prenatalnymi w ramach NFZ.

O poradni ginekologicznej:

Duża grupa naszych Pacjentek cierpi na tzw. endometriozę. Schorzenie to jest powodem wielu objawów, takich jak między innymi bolesne miesiączkowanie, czy niepłodności. Otaczamy je specjalną opieką, planując proces leczenia i wspierają na każdym jego etapie.

Częstym schorzeniem, z którym zgłaszają się do nas kobiety w różnym wieku jest PCOS (zespół policystycznych jajników). Jest to zaburzenie o podłożu endokrynologicznym. Kobiety borykające się z tą chorobą mogą mieć objawy w postaci zaburzeń miesiączkowania, trądziku, niepłodności. Leczenie wymaga holistycznego podejścia do Pacjentki.

Podczas wizyty lekarz, jeżeli jest do tego wskazanie, wykonuje USG. Dysponujemy jednym z najlepszych aparatów do USG ginekologicznego Voluson E8 Expert. Dzięki temu obraz otrzymany podczas takiego badania jest bardziej czytelny i wiarygodny, a to ma bezpośredni wpływ na proces diagnostyczny.

Kontrola narodzin wymaga uwzględnienia wielu czynników. Istotny jest tu między innymi wiek kobiety, jej budowa anatomiczna, tryb życia, gospodarka hormonalna. Specjaliści ginekolodzy z BlueMed otaczają kobiety pełną opieką.

Szczególnym czasem dla każdej kobiety jest okres ciąży. Prowadzimy ciążę od momentu kiedy rodzice dowiadują się, że w brzuszku Mamy mają skarb, aż do momentu rozwiązania. Monitorujemy ciążę podczas regularnych kontroli i badań prenatalnych na etapie I, II i III trymestru. Opiekujemy się tymi koietami, których ciąża z jakiegoś powodu jest zagrożona. Zapewniamy nadzór i monitorowanie ciężarnych w przypadku ciąż powikłanych.

Każda z nas jest wyjątkowa i wymaga wyjątkowego podejścia i uwagi.

BEZBOLESNE zabiegi ginekologiczne z wykorzystaniem lasera CO2

Kiedy jest idealny moment, aby zadbać o swoje zdrowie intymne? Zawsze!
 
W gabinecie BlueMed oferujemy szeroki wachlarz indywidualnie dobranych zabiegów z wykorzystaniem lasera CO2 – od leczenia suchości pochwy i liszaja twardzinowego sromu, przez leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, korektę blizn po nacięciu krocza czy cięciu cesarskim, po zabiegi rewitalizujące i ujędrniające pochwy, warg sromowych i okolic intymnych. 
Medyczny laser frakcyjny CO2 to jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi operacyjnych, wykorzystywany do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny w tkankach pochwy oraz okolic intymnych, co prowadzi do zwiększenia gęstości, elastyczności i nawilżenia. Dzięki precyzyjnej technologii wiązka laserowa oddziaływuje na tkankę w wielu obszarach, pobudzając fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, poprawy kondycji tkanek i pośrednio uwolnienia glikogenu. Protokoły z użyciem preparatów tropokolagenu ułatwiają jego przebudowę. Lasery frakcyjne są jedną z najlepiej przebadanych nowoczesnych technologii, stosowanych już od ponad 10 lat w małoinwazyjnej ginekologii zabiegowej.

Objawy, które warto skonsultować pod kątem zabiegów laserem CO2:

 • suchość pochwy,
 • pieczenie, swędzenie okolic intymnych, 
 • dyskomfort podczas stosunku,
 • ścieńczenie skóry sromu,
 • podatność na urazy,
 • nawracające infekcje,
 • dolegliwości przy oddawaniu moczu.


  Częste infekcje pochwy, upławy i suchość pochwy to wskazana, w których skuteczność terapii laserem frakcyjnym jest duża. Zmniejsza się istotnie zapotrzebowanie na lubrykanty czy terapię estrogenową, co czyni tę metodę świetnym narzędziem do leczenia schorzeń przebiegających z niedoborem estrogenów, w tym atrofii urogenitalnej w przebiegu okresu pomenopauzalnego, po chirurgicznym usunięciu jajników czy u kobiet po leczeniu onkologicznym z powodu raka piersi (breast cancer survivors).

  Wysiłkowe nietrzymanie moczu, obniżenie ścian pochwy po porodach czy zespół tzw. luźnej pochwy to problemy, które dotyczą kobiet w każdym wieku, ograniczając aktywność bezpośrednio po porodzie, a w niektórych przypadkach także jakość życia kobiet. Seria zabiegów laserowych, najlepiej połączonych z terapią kolagenem pozwala poczuć poprawę w zakresie tych dolegliwości. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli od początku objawów nietrzymania moczu minęło mniej niż pięć lat, a Pacjentka nie wykonuje ekstremalnych wysiłków fizycznych.

Poprawę jakości życia seksualnego możemy również wspomóc metodami G-shot, O-shot czy protokołami odmładzania pochwy.

Liszaj twardzinowy sromu jest zmienną, nierzadką trudną do leczenia chorobą, często przebiegającą z bólem i zwężeniem okolicy wejścia do pochwy. Zabiegi lecznicze z zastosowaniem lasera i preparatów kolagenu poprawiają kondycję skóry i błony śluzowej, ułatwiają penetrację produktów leczniczych do tkanek, łagodzą dolegliwości i postęp choroby.

Każda procedura laseroterapii musi być poprzedzona konsultacją ginekologiczną i kwalifikacją Pacjentki na podstawie wywiadu i osobistego badania. 
 
Zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego nie wykonujemy w ciąży, podczas karmienia piersią, podczas miesiączki czy tuż przed nią, przy obecnej infekcji miejscowej pochwy lub uogólnionego stanu zapalnego. Poinformuj lekarza, jeśli chorujesz na padaczkę, posiadasz rozrusznik serca, masz skłonność do powstawania bliznowców (keloidów) czy inne choroby skóry (łuszczyca, liszajec, opryszczka), aktywną chorobę nowotworową, zakażenie wirusem HIV, WZW, wybrane choroby autoimmunologiczne czy endokrynologiczne (takie tak toczeń układowy, cukrzyca, PCOS), przyjmowałaś leki lub zioła fotouczulające w ciągu ostatnich 3 tygodni (retinoidy, antybiotyki – tetracykliny, preparaty zawierające dziurawiec lub nagietek). Również te stany są przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegów.
Od razu po porodzie możemy wspomagać procesy gojenia i przebudowy blizny po nacięciu krocza i po cięciu cesarskim mezoterapią preparatami kolagenu, a także interweniować, jeśli zaobserwujemy nieprawidłowe gojenie.
Bazując na rzetelnej wiedzy, lekarz może zaproponować odpowiedni zabieg laserowy lub inny, nie narażając Cię na objawy niepożądane.
Bezpośrednio po zabiegu laseroterapii nie planuj większych aktywności – procesowi gojenia mogą towarzyszyć upławy, należy liczyć się z koniecznością stosowania dopochwowych preparatów kwasu hialuronowego czy preparatów przeciwzapalnych na receptę oraz szczególnego dbania o okolice intymne. W ciągu 7 dni po zabiegu unikaj korzystania z basenu, sauny, kąpieli w otwartych zbiornikach wodnych czy długich kąpieli w wannie oraz współżycia. 
Efekty zabiegu możemy oceniać najwcześniej po upływie 3 tygodni, seria 3 zabiegów lub wsparcie mezoterapią tropokolagenem lub osoczem bogatopłytkowym pozwala na poprawę w zakresie gojenia tkanek.
Czy wiesz, że

Posiadamy 21 poradni dla dzieci w BlueMed KIDS

w tym również ginekologię dziecięcą

Prowadzenie ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Naszą misją jest holistyczne podejście do zdrowia Pacjentki. Wykonujemy niezbędne badania kontrolne oraz koncentrujemy się na jej ogólnym samopoczuciu i komforcie psychicznym.
DoktorFemale

dr Agnieszka Gajda-Karpik

Specjalistka w dziedzinach endokrynologii i chorób wewnętrznych. Cechuje się holistycznym podejściem do Pacjentek.

O poradni:

W BlueMed Ty jesteś dla nas najważniejsza. Zapewniamy kompleksową opiekę okołoporodową, dbając o każdy element zdrowia Pacjentki. Na pierwszej wizycie lekarz prowadzący przeprowadzi szczegółowy wywiad, przedstawi plan działania na nadchodzące miesiące oraz wykona odpowiednie badania. Wiemy również, że czas ten potrafi być dla przyszłych mam dużym obciążeniem psychicznym, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Ci pełen komfort oraz poczucie bezpieczeństwa podczas regularnych wizyt.

Drodzy Pacjenci, pamiętajcie by wybrać adres z naszą kliniką – BlueMed Katowice

Agnieszka Gajda-Karpik - ZnanyLekarz.pl

Leczymy między innymi:

Cennik

FAQ