Przejdź do treści
Strona główna » Poradnie » Neurochirurg

Neurochirurg

Poradnia neurochirurgii

W poradni neurochirurgicznej zajmujemy się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń w obrębie ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Trafiają tu Pacjenci, którzy pomimo stosowanego leczenia zachowawczego, nie odczuwają poprawy stanu zdrowia. Lekarz neurochirurg przyjmuje także Pacjentów po przebytych urazach i operacjach.

Opinie Pacjentów

dr n. med. Hanna Doleżych-Teister

Neurochirurg, lekarz rehabilitacji medycznej. Specjalizuje się w balneologii i medycynie fizykalnej, neurochirurgii rehabilitacji medycznej.

O poradni

Główną grupą Pacjentów w poradni neurochirurgicznej są osoby cierpiące na przewlekłe bóle kręgosłupa i głowy. Trafiają tu po nieudanym leczeniu rehabilitacyjnych lub farmakologicznym. Wizyta w gabinecie neurochirurga to oprócz podstawowych badań obrazowych, szczegółowy wywiad medyczny. Lekarz w razie potrzeby może zlecić wykonanie dodatkowych badań typu: tomograf komputerowy, czy rezonans magnetyczny. Ostatecznie chory otrzymuje informację o możliwościach leczenia. W zależności od problemu z jakim zgłosił się Pacjent, lekarz może sięgnąć po metody małoinwazyjne albo zakwalifikować chorego do zabiegu operacyjnego.
Hanna Doleżych-Teister - ZnanyLekarz.pl
Czy wiesz, że

Posiadamy 21 poradni dla dzieci w BlueMed KIDS

Leczymy między innymi:

Cennik

FAQ

1. Jaka jest różnica między neurologiem a neurochirurgiem?
Ten pierwszy nie operuje, drugi-czyli neurochirurg, ma możliwość podjęcia operacyjnych metod leczenia.
2. Czy bóle głowy są niebezpieczne?
Okresowe bóle głowy są dość powszechną dolegliwością występującą u kobiet i mężczyzn. Mogą występować na skutek zmiany ciśnienia, stresu, wyczerpania. Mogą być także objawem poważnych schorzeń. Warto skonsultować to z lekarzem.
3. Czy ból kręgosłupa, jakie przyczyny?
Bóle kręgosłupa za nagminną przypadłością. Mogą mieć przyczynę w złym trybie życia, brakiem ruchu i złymi nawykami. Bóle kręgosłupa mogą też być objawem zapaleń i zmian zwyrodnieniowych. Aby poznać przyczynę należy poddać się diagnostyce.