Przejdź do treści
Strona główna » Blog » WES i wiesz!

WES i wiesz!

Czym jest badanie WES?

WES, czyli całogenomowe sekwencjonowanie DNA, to badanie genetyczne, które umożliwia zbadanie całego genomu człowieka i identyfikację mutacji w kodzie DNA, które mogą prowadzić do chorób genetycznych. WES jest uważane za jedno z najbardziej zaawansowanych badań genetycznych, które obecnie są dostępne.

Kiedy wykonuje się badanie WES?

Badanie WES jest zwykle zalecane osobom, które mają podejrzenie dziedzicznej choroby genetycznej lub które mają historię chorób rodzinnych. Badanie może pomóc w ustaleniu przyczyn chorób genetycznych, a tym samym pomóc w leczeniu i zapobieganiu chorobom dziedzicznym. Badanie WES może być również wykonywane w przypadku osób, które mają problemy z płodnością lub niepłodnością, a także w przypadku osób z podejrzeniem wystąpienia chorób nowotworowych.

Jakie są korzyści badania WES?

Badanie WES pozwala na identyfikację mutacji genetycznych, które mogą być przyczyną chorób dziedzicznych. Dzięki temu badaniu można zidentyfikować geny odpowiedzialne za choroby i opracować plan leczenia. Badanie WES może również pomóc w ustaleniu ryzyka wystąpienia chorób dziedzicznych w rodzinie oraz pomóc w wyborze najlepszego leczenia dla pacjentów z chorobami genetycznymi.

Opinia specjalisty lekarza – prof. dr hab. n. med. Aleksandra Jezela-Stanek

Według prof. dr hab. n. med. Aleksandry Jezela-Stanek, specjalisty genetyka klinicznego, badanie WES jest jednym z najbardziej zaawansowanych badań genetycznych, które obecnie są dostępne. Badanie to pozwala na wykrycie mutacji genetycznych w kodzie DNA, które mogą prowadzić do chorób dziedzicznych. Dzięki temu badaniu możliwe jest lepsze zrozumienie przyczyn chorób dziedzicznych oraz opracowanie planu leczenia.

Jeżeli Ty lub bliska Ci osoba wymaga przeprowadzenia diagnostyki genetycznej, ale nie jesteś przekonana/przekonany, który z testów wybrać lub od czego zacząć zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi specjalistami pod numerem telefonu +48 690 525 785. 

Poznaj ofertę testów genetycznych tutaj https://gencheck.pl/badanie-wes/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *