Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Mamusiu, czujesz moją nóżkę? – Test NIFTY 

Mamusiu, czujesz moją nóżkę? – Test NIFTY 

Macierzyństwo to podróż pełna kontrastów – to wyzwanie, które przynosi nieoczekiwane zmiany, ale także ogromne spełnienie. Gdy patrzysz na swoje dziecko, dostrzegasz w nim część siebie, a jednocześnie osobną, unikalną istotę z własnymi marzeniami i dążeniami. Pierwsze chwile macierzyństwa są pełne emocji – radość miesza się z obawami o zdrowie i przyszłość malucha. Każde uderzenie serduszka i widok maleństwa podczas badania USG czy poruszenie się brzuszka napełniają serce dumą. 

Badanie prenatalne 

W dzisiejszych czasach medycyna prenatalna oferuje przyszłym rodzicom szeroki wachlarz badań, które mogą dostarczyć cennych informacji o zdrowiu nienarodzonego dziecka. Wykonywanie badań prenatalnych powinno być nieodłącznym elementem opieki nad ciężarną kobietą, ponieważ nie tylko pozwala na wczesne wykrycie ewentualnych problemów zdrowotnych, ale także daje rodzicom spokój i pewność. Wśród dostępnych badań, test NIFTY wyróżnia się jako najbardziej zaawansowane, nieinwazyjne i precyzyjne narzędzie diagnostyczne.

Dlaczego badania prenatalne są tak ważne? 

Pozwalają one na wczesne wykrycie wad genetycznych i rozwojowych, co daje rodzicom i lekarzom więcej czasu na podjęcie odpowiednich kroków. Wczesna diagnoza może znacząco poprawić prognozy i jakość życia dziecka, a także przygotować rodzinę na ewentualne wyzwania. Wiedza o stanie zdrowia dziecka pozwala na lepsze planowanie i w razie potrzeby, szybkie wdrożenie odpowiedniej opieki medycznej po narodzinach. Badania prenatalne są niezwykle ważnym elementem współczesnej opieki nad ciężarną kobietą. Pozwalają one na wczesne wykrycie ewentualnych problemów zdrowotnych, dając przyszłym rodzicom spokój i pewność. 

Test NIFTY 

Test NIFTY, czyli Non-Invasive Fetal TrisomY, jest jednym z najbardziej zaawansowanych badań prenatalnych dostępnych obecnie na rynku. Dzięki niemu przyszli rodzice mogą dowiedzieć się o zdrowiu swojego nienarodzonego dziecka w sposób bezpieczny i nieinwazyjny. Nieinwazyjne badania prenatalne zyskały na popularności dzięki swojej precyzji i bezpieczeństwu, a tradycyjne metody, takie jak amniopunkcja, choć skuteczne, wiązały się z ryzykiem powikłań, w tym poronienia. Test NIFTY, pobierający próbkę krwi matki, eliminuje to ryzyko, analizując wolne płodowe DNA krążące w krwiobiegu matki. Wynik tego testu pozwala na wczesne wykrycie płci dziecka, a także trisomii, takich jak zespół Downa, zespół Edwardsa czy zespół Patau. Dzięki temu rodzice mogą być pewni, że wynik testu jest wiarygodny, co znacznie zmniejsza niepewność i stres związany z oczekiwaniem na narodziny dziecka.

Test NIFTY wyróżnia się jako najskuteczniejsze narzędzie diagnostyczne, które warto rozważyć podczas ciąży. Świadome i odpowiedzialne podejście do badań prenatalnych może znacząco poprawić jakość życia zarówno rodziców, jak i ich przyszłych dzieci. Test można wykonać już od 10. tygodnia ciąży, co daje przyszłym rodzicom więcej czasu na podjęcie decyzji i przygotowanie się na różne scenariusze. 

Test NIFTY w BlueMed 

Ideą naszego Centrum Medycznego BlueMed w Katowicach to stworzenie miejsca, w którym zespół naszych doświadczonych specjalistów będzie sprawował opiekę zdrowotną nad całą rodziną, biorąc sobie za cel satysfakcję oraz zdrowie pacjentów – w GenCheck wykonujemy diagnostykę na podstawie genów, a w poradniach BlueMed Kids wkładamy całe serce i wysiłek w trosce zdrowie najmłodszych. To właśnie u nas można wykonać test NIFTY w świetnej cenie – napisz do nas na adres e-mail: rejestracja@bluemed.pl lub zadzwoń – 32 889 89 89

Wiecie, że jesteśmy na Facebooku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *