Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Oddawanie moczu sprawia Ci ból?

Oddawanie moczu sprawia Ci ból?

Myśl o wizycie w toalecie przyprawia Cię o dreszcze? Oddawanie moczu sprawia, że odczuwasz ból i dyskomfort? Nie bagatelizuj tego! 

Dolegliwości bólowe podczas oddawania moczu mogą być objawem wielu schorzeń. Bardzo często dotyczy to infekcji dróg moczowych, jednak zdarzają się przypadki, w których symptom ten świadczy o rozwijającej się chorobie. 

Zapalenie pęcherza moczowego 

Zapalenie pęcherza objawia się przede wszystkim złym samopoczuciem, pieczeniem i bólem podczas jego oddawania moczu. Dodatkowo organizm wykazuje potrzebę częstych wizyt w toalecie, parcie na pęcherz, jednak ilości oddawanego moczu są znikome. W skrajnych przypadkach można zaobserwować krwiomocz oraz dolegliwości bólowe w okolicy lędźwiowej kręgosłupa i podbrzusza. 

Zapalenie cewki moczowej

Zapalenie cewki moczowej, ze względu na podobne objawy, jest często mylone przez Pacjentów z zapaleniem pęcherza moczowego. W tym przypadku również zaobserwować można ból i dyskomfort podczas oddawania moczu. Charakterystycznymi symptomami są jednak swędzenie oraz ropna wydzielina w okolicach cewki oraz ból jąder. 

Infekcje układu rozrodczego

Zdarza się, że podczas infekcji dróg rodnych Pacjenci odczuwają dyskomfort również ze strony układu moczowego. Ból podczas oddawania moczu występuje w przypadku takich schorzeń jak: infekcje grzybicze, bakteryjne i wirusowe, chlamydia, zapalenie pochwy czy zapalenie przedsionków. 

Schorzenia urologiczne 

Zaraz po infekcjach dróg moczowych najczęstszą przyczyną bólu, który sprawia oddawanie moczu są schorzenia urologiczne. Mężczyźni borykający się ze schorzeniami prostaty odczuwają ciągły dyskomfort podczas wizyt w toalecie. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku chorób nerek.

Najważniejsza jest konsultacja 

Aby zastosować odpowiednie leczenie specjalista urolog musi przeprowadzić szczegółową diagnostykę, uwzględniając niezbędne badania i analizę ogólnego stanu zdrowia Pacjenta. Po postawieniu diagnozy lekarz rozpoczyna wdrażanie niezbędnej terapii mającej na celu wyeliminowanie nieprzyjemnych dolegliwości. 

Pamiętaj! Dbaj o swoje zdrowie! Nie bagatelizuj żadnych objawów. Wczesna reakcja pozwala uniknąć wielu przykrych konsekwencji. Jeżeli zaobserwowałaś/eś u siebie podobne objawy mogące świadczyć o rozwijającym się stanie chorobowym lub infekcji, umów wizytę w naszej poradni urologicznej i pozwól nam zatroszczyć się o swoje zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *