Przejdź do treści

Dr Katarzyna Szczepanek

Specjalizacje:

Specjalista ginekologii i położnictwa

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w
Katowicach. Po zakończeniu studiów lekarskich odbyła staż podyplomowy w Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca ŚUM w Katowicach-Ochojcu.

Doświadczenie zawodowe w dziedzinie położnictwo i ginekologia zdobywała podczas szkolenia specjalizacyjnego w Klinice Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego ŚUM w Katowicach. Jest to ośrodek o najwyższym III stopniu referencyjności w zakresie położnictwa i patologii ciąży oraz wiodący ośrodek onkologiczny na Śląsku.

W trakcie odbywania rezydentury miała możliwość pracować w obrębie Oddziału Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej, Patologii Ciąży, Położnictwa, Bloku Porodowego, Bloku Operacyjnego, Ginekologiczno-Położniczej Izby Przyjęć oraz w ambulatorium. Praca w renomowanym ośrodku klinicznym umożliwiła dr Katarzynie Szczepanek doskonalenie swoich umiejętności w licznych procedurach zabiegowych, a także w opiece nad pacjentkami borykającymi się ze schorzeniami ginekologicznymi, chorobami onkologicznymi narządu rodnego oraz pacjentkami w ciąży.

Prowadziła również zajęcia kliniczne oraz symulacje medyczne ze studentami kierunku lekarskiego.

Egzamin specjalizacyjny w dyscyplinie Położnictwo i Ginekologia zdała w
październiku 2020r. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku Medycyna Estetyczna dla Lekarzy w GWSH im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, a dzięki obronie pracy dyplomowej z zakresu ginekologii estetycznej od kwietnia 2022r. jest również dyplomowanym lekarzem medycyny estetycznej.

Posiada certyfikat USG RSU z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej w ginekologii i położnictwie, a także liczne certyfikaty z zakresu medycyny estetycznej. Jest również współautorką licznych prac o tematyce
medycznej publikowanych w renomowanych czasopismach.

Stale poszerza swoją wiedzę oraz doskonali umiejętności praktyczne, uczestnicząc w kursach, konferencjach oraz szkoleniach specjalistycznych.

Opinie Pacjentów

„Bardzo dobre podejście do pacjentki, profesjonalne zbadanie bez żadnego stresu czy skrępowania. Pani doktor odpowiedziała na wszystkie pytania i udzieliła pomocy. Serdecznie polecam ” (żródło: znanylekarz)

J.S

„Pani doktor miła i profesjonalna. Wszystko wyjaśniła i cierpliwie odpowiadała na pytania. Serdecznie polecam.” (żródło: znanylekarz)

Karolina
katarzyna szczepanek ginekolog katowice
Katarzyna Szczepanek – ZnanyLekarz.pl