Przejdź do treści

Dr n.med. Karolina Kowalczyk

Specjalizacje:

Specjalista ginekologii i położnictwa
Ginekologia dziecięca
Endokrynologia ginekologiczna

Posiada specjalizację z położnictwa i ginekologii. Zawodowo pasjonuje się ginekologią dziecięcą oraz ginekologią endokrynologiczną.

Pracuje jako asystent oraz nauczyciel akademicki w Katedrze Endokrynologii Ginekologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Współpracuje również z Kliniką Endokrynologii Dziecięcej z Pododdziałem Zaburzeń Rozwoju Płci Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach jako ginekolog dziecięcy.

Jest członkiem wielospecjalistycznego zespołu do spraw leczenia zaburzeń rozwoju płci w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka.

W 2021 roku rozpoczęła pracę w pierwszym w Polsce Pododdziale Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach pod kierownictwem pani prof. Agnieszki Drosdzol-Cop.

Obecnie jestem w trakcie stażu do uzyskania międzynarodowego certyfikatu z dziedziny ginekologii dziecięcej i dziewczęcej – International Fellowship on Pediatric and Adolescent Gynecology.

W wolnych chwilach uwielbia żeglować i przygotowuje się do uzyskania patentu sternika morskiego.

Opinie Pacjentów

„Pani Doktor bardzo miła i cierpliwa dla dzieci, trafnie postawiona diagnoza daje nam szanse na zaleczenie objawów choroby córki. Jestem b.zadowolona. Polecam.” (źródło: znanylekarz)

L

„Lekarz z powołania, chętnie odpowiada na zadane pytania, nie bagatelizuje problemów pacjenta, a przede wszystkim poświęca pacjentowi czas. Jestem bardzo zadowolona z wizyty i bardzo polecam.” (źródło: znanylekarz)

K.B.