Przejdź do treści

Dr Bartosz Cichoń

Specjalizacje:

Specjalista ginekologii i położnictwa

Absolwentem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Już w czasach studenckich rozwijał swoje zainteresowania z zakresu ginekologii i położnictwa.
Od 2015 roku dr Cichoń jest pracownikiem Kliniki Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach – Ligocie. Klinika jest ośrodkiem najwyższej referencyjności zarówno w dziedzinie położnictwa, patologii ciąży jak i ginekologii operacyjnej i onkologicznej.

Doświadczenie dr Cichonia związane z pracą w klinice jest oparte na wykonywanych w ośrodku zabiegach operacyjnych takich jak: małoinwazyjne zabiegi laparoskopowe, histeroskopowe, zabiegi operacyjne w wysiłkowym nietrzymaniu moczu oraz zabiegi w ginekologii onkologicznej.

Wysoki stopień referencyjności oddziału patologii ciąży oraz bloku porodowego gwarantuje duże doświadczenie doktora w poradzeniu ciąży fizjologicznej jak i powikłanej.

Dr Cichoń jest również asystentem Katedry Ginekologii i Położnictwa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Prowadzi ćwiczenia kliniczne z przyszłymi lekarzami oraz symulacje medyczne dla studentów dotyczące stanów nagłych w położnictwie i ginekologii.

Dr Bartosz Cichoń pracuje nad doktoratem o tematyce raka jajnika i jako pracownik naukowy publikuje artykuły naukowe w uznanych czasopismach medycznych.

Doktor Cichoń uczestniczy w licznych kursach, konferencjach i kongresach o tematyce ginekologii i położnictwa. Ukończył wiele kursów doskonalących w dziedzinie USG płodu oraz USG ginekologicznego.

Opinie Pacjentów

„Bardzo konkretny, dokładny i profesjonalny lekarz, który bez problemu odpowiedział na wszelkie pytania. Sprawna wizyta w miłej atmosferze, bez zbędnego stresu. Szczerze polecam!” (żródło: znanylekarz)

K.S.

„Nie pamiętam już, kiedy trafiłam na tak profesjonalnego w swoim fachu, a zarazem empatycznego doktora 🙂 To już Nasza druga wizyta u Pana Bartosza i za każdym razem wychodzimy ze spokojna głowa. Odpowie na każde nurtujące pytanie, opowiada tak ciekawie, że mogłabym godzinami siedzieć i słuchać. Polecam z całego serca :)” (żródło: znanylekarz)

Marta K.
bartosz cichoń ginekolog katowice
Bartosz Cichoń – ZnanyLekarz.pl